3 marca, 2024

Kolagen – skuteczna metoda na piękne i zdrowe włosy

Już od dawna doskonale sprawdza się kolagen w kosmetyce jako wyjątkowo skuteczny preparat na poprawieniestanutkanki skórnej, jej uelastycznienie, spłycenie zmarszczek pojawiających się razemz upływem wieku oraz zmarszczek mimicznych. Kosmetyki kolagenowe podbijają światowe rynki i uważane są zarówno przez specjalistów jak również osoby, które je stosowały jako jedne z najlepszych na współczesnym rynku. Pomimo tak olbrzymiej popularności nie każdy wie, że w ofercie sprzedaży polecany jest równie skuteczny w działaniu kolagen na włosy.

Dlaczego warto wykorzystywać białko kolagenowe w pielęgnacji włosów?

Kolagen stanowiący podstawowy składnik białka o charakterze włóknistym występuje w niemalże we wszystkich tkankach naszego organizmu. Największa jego ilość występuje w?skórze, tętnicach, ścięgnach, kościach, więzadłach, chrząstkach oraz w sercu ,?mózgu a nawet włosach. Organizm do ukończeniu dwudziestego piątego roku życia posiada samoistną zdolność jego wytwarzania. W miarę upływu czasu zaczynają pojawiać się ubytki kolagenu co w efekcie doprowadza między innymi do nieprawidłowego funkcjonowania organizmu jak rónież pogorszeniu się kondycji tkanki skórnej, włosów oraz paznokci. Uzupełnienie braków preparatami o zawartości aktywnego białka kolegenowego gwarantuje nie tylko poprawę ale nawet przyhamowanie nieodwracalnych już procesów starzenia się.

Preparaty kosmetyczne posiadają w swoim składzie kolagen roślinnego a nawet zwierzęcego pochodzenia. Największą skuteczność przynośi kolagen pozyskiwany z białka rybiego. Jego struktura oraz własności najbardziej zbliżone są do kolagenu ludzkiego, dlatego nie tylko bez problemu jest wchłaniany przez organizm ale co najważniejsze prawie w stu procentach jest przyswojony uzupełniając istniejące braki.

Preparaty z zawartością kolagenu w pierwszej kolejności zalecane są do zastosowania w celu zahamowania nadmiernego wypadania włosów. Zawarty w nich kolagen nie tylko uzupełnia braki w strukturze cebulek włosowych ale również wpływa na zatrzymanie włosa w mieszku włosowym. Kolagen do włosów doskonale sprawdza się nawet przy pojawieniu się dolegliwości związanej z łysieniem plackowatym a kuracja z jego wykorzystaniem odnosi wymaganą skuteczność potwierdzoną licznymi badaniami naukowymiklinicznymi.

Preparaty z białkiem kolagenowym dedykowane do pielęgnowania włosów występują tak samo jak kosmetyki do twarzy w różnych postaciach. Pośród dostępnych na rynku najbardziej popularna jest maska kolagenowa. Zaleca się jej stosowanie raz na tydzień. A trwająca kuracja już po miesiącu stosowania przynosi oczekiwane rezultaty. Maskę z kolagenem nakłada się na czyste, mokre włosy i pozostawia na nich na około trzydzieści minut. Dla wzmocnienia skuteczności działania warto włosy zawinąć ręcznikiem. Po upływie wymaganego czasu preparat można spłukać lub pozostawić na włosach do następnego mycia.
Poddanie włosów kuracji preparatem z aktywnym kolagenem pozyskiwanym z białka rybiego nie tylko regeneruje i wzmacnia włosy ale wyraźnie spowalnia pojawienie się siwizny. Dodatkowo dzięki swoim własnościom białko kolagenowe może zahamować nadczynność gruczołów łojowych zwalczając dzięki temu uporczywy łupież

Titanodrol – tabletki na masę mięśniową
Anatomiczne ortezy i stabilizatory na bark